Toczenie

Toczenie jest jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki metali. Najczęściej jest on stosowany do obrabiania powierzchni wewnętrznych (wytaczanie) i zewnętrznych (toczenie) przedmiotów o kształcie bryły obrotowej np. rur, wałków, prętów, etc., rzadziej natomiast wykorzystuje się tę metodę przy wykonywaniu elementów o innych kształtach.

Toczenie polega na obracaniu się obrabianego przedmiotu umieszczonego w specjalnym uchwycie (kłach), z którego za pomocą noża tokarskiego oddzielana jest warstwa materiału, w celu uzyskania pożądanego kształtu i wymiaru. W zależności od wymagań prędkości skrawania oraz średnicy przedmiotu, można ustawić różną prędkość obrotową obrabianego przedmiotu. Nóż tokarski może wykonywać ruch równoległy (przesuw wzdłużny) lub prostopadły (przesuw poprzeczny) do osi obrotu obrabianego przedmiotu.

Ponadto możemy wyróżnić:

  • toczenie zewnętrzne (tzw. obtaczanie),
  • wewnętrzne (tzw. wytaczanie),
  • stożkowe (toczenie stożka)
  • kopiowe, czyli wykonywane według wzornika.

 

Toczenie CNC – firma Jack

Firma Jacek Słowiński Jack w Domaszczynie w okolicach Wrocławia dysponuje specjalistycznym sprzętem. Nasze zlecenia wykonujemy na nowoczesnych maszynach numerycznych i obrabiarkach konwencjonalnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać każdy detal niezwykle precyzyjnie i powtarzalnie, zarówno na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klienta, jak i przygotowanej przez swoich konstruktorów. Realizujemy wszystkie zlecenia poczynając od tych najmniejszych polegających na wykonaniu pojedynczych produktów, poprzez przygotowanie kilku sztuk, a na zamówieniach seryjnych kończąc. Ponadto nasz wykwalifikowany zespół, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży zapewni wykonanie usługi na najwyższym poziomie dbając o najmniejszy szczegół.

W naszej pracy przywiązujemy dużą wagę do terminowości wykonywanego zlecenia zachowując jednocześnie solidność przygotowanego produktu. Obszar działania firmy Jacek Słowiński Jack to miejscowość Domaszczyn, jej okolice oraz miasto Wrocław. Obróbka metali i tworzyw sztucznych to usługi, które wykonujemy z pasją dbając o zadowolenie każdego klienta nawet najbardziej wymagającego. Nie boimy się żadnych wyzwań, ponieważ nasi fachowcy poradzą sobie z realizacją najbardziej skomplikowanych zamówień. Zapewniamy również atrakcyjne ceny. Obróbka metali wykonana przez firmę Jacek Słowiński Jack to gwarancja jakości i zadowolenia klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą firmy i kontaktu.

Wrocławska 33 55-095 Domaszczyn

T

Jacek Słowiński JACK

ul. Wrocławska 33
55-095 Domaszczyn

tel.: 71 399 85 89
kom.: 604 332 339
kontakt@obrobkaskrawaniecnc.pl
NIP: 911-135-05-64